O škole

Naše mateřská škola se nachází v městské části Praha – Újezd u Průhonic, v blízkosti Milíčovského lesa.

Byla nově postavena v letech 2015 - 16 a uvedena do provozu  1. 9. 2016. Zcela nová budova prošla kolaudací v polovině srpna 2016 a předána do užívání byla 30.8.2016. Slavnostní otevření se uskutečnilo 6.10.2016.

Škola je umístěna v přízemní budově s reálnou vizí rozšíření budovy o další nadzemní podlaží. Nyní je kapacita školy 56 dětí, 2 třídy po 28 dětech – 1. třída Hříbci a 2. třída Skřítci.

Ve školním roce 2016/17 byla otevřena jen třída Hříbků pro 28 dětí. Začínali jsme v provizorních podmínkách, ale na konci září 2016 už byl provoz v normálním režimu. Nyní postupně vybavujeme školu i zahradu základním mobiliářem, hračkami i pomůckami.

Ve školním roce 2017/18 jsou již v provozu obě třídy, Hříbci i Skřítci.

Všechno má svůj začátek.
Život dítěte,
jeho první zkušenost,
objev, zážitek, dovednost…

Naše mateřská škola je všeobecně zaměřená škola rodinného charakteru se základní myšlenkou, že škola doplňuje rodinnou výchovu.

Chceme být školou, kde děti v radostné a nekonfliktní atmosféře dostávají možnost rozvíjet plně svou osobnost. Naším cílem je v dětech postupným procesem upevnit chuť poznávat, tvořita učit se. Získávat nové zkušenosti a zažít zajímavé okamžiky.

V MŠ podporujeme, rozvíjíme a vytváříme:

• Sebepoznání a celkový rozvoj osobnosti dítěte
  • Zdravý tělesný rozvoj dítěte
  • Zdravý životní styl
  • Vztah dítěte k okolnímu světu, přírodě a lidem
  • Společenské a kulturní hodnoty
  • Podmínky pro prožitkové učení
  • Společně s dětmi pravidla pro život v MŠ
  • Tradice mateřské školy

Organizace dne v MŠ

Organizace dne v MŠ má svůj řád, který pomáhá dětem orientovat se v čase.
(Uvedené časy jsou pouze orientační)

7:00 – 8:30 scházení dětí, prostor pro spontánní hru a individuální činnosti (předškoláci do 8:00)
8:30 kruh, pohybové činnosti
9:00 dopolední svačina